Kot smo že večkrat omenili, so ob izbruhu epidemije prvi priskočili na pomoč Civilna zaščita Starše, Krajevna organizacija rdečega križa (KORK) Marjeta in Starše ter Društvo prijateljev mladine Občine Starše.
Takoj, ko je bila zaščitna oprema na voljo, so jo ranljivim skupinam občank in občanov razdelili: s strani KORK Marjeta in CZ Starše: Ivan in Lidija Paveo, Terezija Mohorko (CZ Starše-pomoč pri koordinaciji), s strani KORK Starše: Nada Smolinger in Mojca Sel. Pakete s suhimi živili (humanitarne pakete) so pomoči potrebnim družinam z otroki razdelili: preko Društva prijateljev mladine Občine Starše Marta Stepišnik in Vebija Idoski, preko KORK Starše Nada in Miran Smolinger ter preko KORK Marjeta Ivan in Lidija Paveo.
Vebija Idoski je preko CZ Starše občankam in občanom iz ranljivih skupin šel tudi v lekarne po zdravila in v trgovino po hrano in druge potrebščine.
Ker so se zaradi epidemije zaprle tudi šole, je tako nekaj hrane ostalo tudi v šolskih kuhinjah. Da hrane ne bi zavrgli so se na OŠ Starše odločili, da jo razdelijo pomoči potrebnim družinam z otroki. Hrano iz OŠ Starše so razdelili: Nada Smolinger, Marija Bednjanič in Vebija Idoski.
»Ob vsej tej pripravljenosti pomagati drugim, nimam drugih besed, kot iskrena HVALA za nesebično pomoč in takojšnjo pripravljenost pomagati sočloveku.
Veseli me, da sem lahko ponosen župan vseh občank in občanov, ki znajo pokazati, kako pomagati v stiski!«
Vaš župan, Bojan Kirbiš